cena.timberokna.plweber.therm_family-classic.png
webertherm Family Classic  to klasyczny system ociepleń elewacji wykonany z polistyrenu o różnej grubości w zależności od określonych warunków. Wszystkie elementy rodziny webertherm są dobierane i praktycznie testowane do pracy w systemie. Zapewnia to trwałość, wydajność i bezproblemowe działanie izolacji termicznej w bułgarskich warunkach klimatycznych. System izolacji termicznej jest paroprzepuszczalny i promuje zdrowy mikroklimat w budynku. Wybór 248 kolorów i 6 dekoracyjnych struktur gipsowych używanych jako wykończenia.

System izolacji termicznej to izolacja styropianowa (EPS-F), 10 lat gwarancji i certyfikat ETA.Funkcje
Webertherm Family Classic to:
Długotrwałe
Łatwo wykonalne
Testowane i certyfikowane
Z optymalnym stosunkiem ceny do wydajności
Na podstawie EPS-F
Wskazówki dotyczące użytkowania
Dobry stosunek jakości do ceny - izolacja termiczna i efekt dekoracyjny
Łatwa i szybka aplikacja
Szeroka gama wykończeń
System jest paroprzepuszczalny (oddychający)
Testowany we wszystkich warunkach pogodowych i obciążeniach
Kolory odporne na gips

Udzielamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące produktów i usług Weber Bulgaria.

Kolejną praktyczną zaletą okna skrzydłowego jest to, że trudno go otworzyć i zamknąć. Z okien tych można korzystać na terytoriach domu, w których różne style podwójnie zawieszonych okien mogą być trudne do otwarcia. Poza tym nie musisz zamykać obszernego szalika obiema rękami, ponieważ możesz ryglować okna skrzydła prostym, niezależnym obrotem ramy klucza. Nie tylko okna te są korzystne do otwierania i zamykania, ale dodatkowo oferują dodatkowy poziom bezpieczeństwa w Twoim domu. Ramki końcowe i otwierające okna skrzynkowego nie są dostępne, biorąc pod uwagę wszystkie aspekty. To powstrzymuje wykluczonych gości przed wejściem do domu bez Twojej zgody. Niezależnie od tego, jaki styl i markę wybierzesz, przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji, poprowadź odpowiednią miarę badań.


O tasowaniu

Wymieszaj starzoną mieszaninę przed rozpoczęciem pracy. Podczas układania płytki również  miesza się, aby odzyskać pierwotną konsystencję.

Do czasu użytkowania

Każda mieszanina ma maksymalny czas użycia po przygotowaniu. Zwykle trwa to kilka godzin, w zależności od warunków pogodowych. Możesz przeczytać na opakowaniu, jaki jest czas przebywania roztworu kleju w wiadrze. Po upływie czasu użytkowania właściwości roztworu pogarszają się.

Do instrumentów

Zawsze używaj odpowiednich narzędzi. Gotową do użycia mieszaninę rozprowadza się za pomocą pacy na oczyszczonej i wstępnie przygotowanej powierzchni. Nanne ostatnia warstwa robocza o grubości 3 mm i nie większej niż 15 mm. Klej zębaty należy zastosować ząbkowaną kielnię o uzębieniu odpowiednio do wymaganej grubości warstwy kleju: od 6 x 6 mm dla małych płytek do 10 x 10 mm dla dużych płytek podłogowych. Narzędzia i pojemniki należy natychmiast umyć wodą. Niedopuszczalne jest ponowne użycie zanieczyszczonego materiału.

Do aplikacji kleju

Nie rozprowadzaj kleju na zbyt dużym obszarze. Ewentualne opóźnienie umieszczenia i umieszczenia płytek może osłabić siłę adhezji roztworu z powodu wycieku tzw. czas otwarty. Po rozłożeniu powstają żebra, na których płytkę należy dociskać ruchem obrotowym lub przesuwnym. Prawidłowe nałożenie warstwy kleju wymaga co najmniej 50% pokrycia klejem z tyłu płytek. To zależy od siły kleju.

Do mocowania płyt

Użyj gumowego młotka, aby dodatkowo wyregulować i wyrównać podłogę dużych desek podłogowych. Podczas instalowania dużych lub żebrowanych płyt (szczególnie na  podłogach) konieczne jest pokrycie klejem i tylną częścią płyty. Jeśli płyta ma powierzchnię ponad 900 cm2 (ponad 30 x 30 cm), klej nakłada się na podłoże i na spód płyty (podwójne zastosowanie). Użyj krzyży o różnych rozmiarach, aby uzyskać równe połączenia między płytami.

Dla czasu korekty

Podczas umieszczania masz trochę czasu na dostosowanie położenia płytek. Jeśli po upływie czasu korekty ponownie wymienisz płytkę, klej zostanie zerwany. Czas korekty można znaleźć w instrukcji pakowania. Zastosowanie klejów antypoślizgowych po montażu płytki nie stwarza ryzyka poślizgnięcia się, co ułatwia pracę układania płytek od sufitu do podłogi.

Do warunków atmosferycznych

Zawsze przestrzegaj warunków pogodowych. Ogólna zasada jest taka, że ​​przy cieplejszej pogodzie, bezpośrednim nasłonecznieniu, niskiej wilgotności i obecności przepływu powietrza kleje cementowe twardnieją szybciej. I odwrotnie, w niższych temperaturach i wyższej wilgotności suszenie przebiega wolniej. Zawsze pracuj w temperaturze powietrza i budynku od + 5 ° C do + 25 ° C. Kleje Webercol muszą być chronione przed prądami powietrza i zamarzaniem przez 24 godziny po aplikacji.


cena.timberokna.pl - Okna PCVPodstawowe zasady stosowania klejów do powłok ceramicznych

Podstawowe zasady pracy z klejami do płytek
Aby uzyskać trwałą powłokę ceramiczną, konieczne jest nie tylko dokonanie dokładnego wyboru kleju, ale także przestrzeganie właściwej technologii łączenia płytek. Weber zwraca uwagę na zasady oparte na praktycznych doświadczeniach i sprawdzonej niezawodności w czasie.

Do wyboru kleju

Główne pytania związane z rozpoczęciem nakładania powłok ceramicznych dotyczą wyboru kleju, w zależności od podłoża, płytek i konkretnego obszaru zastosowania (patrz „ Jak wybrać odpowiedni klej i zaprawę ”)

O stanie bazy

Kluczowe znaczenie dla trwałości powłoki ma kontrola i przygotowanie podłoża (patrz „ Jak przygotować podłoże? ”). Źle przygotowana baza powoduje wysokie zużycie kleju i niepewne wyniki powlekania. Nierównomierność podłoża można skompensować, nakładając warstwę kleju o grubości do 10 mm.

O kafelkach

Ceramika do klejenia - fajans, terakota, granit, ceramika szklana lub kamienie naturalne - nie są poddawane wstępnej obróbce ani obróbce  przed związaniem. Nie trzeba moczyć talerzy w wodzie. Kleje Webera zawierają dodatki chemiczne, które eliminują tę praktykę z przeszłości. Przeczytaj uważnie informacje na opakowaniu płytek. Znajdziesz tam informacje o porowatości i ich rodzaju.

O układaniu

Przeczytaj uważnie informacje na opakowaniu klejów Weber. Znajdziesz instrukcje użytkowania, przechowywania i danych technicznych. Sprawdź wymagany stosunek wody do suchego materiału. Użyj naczynia dozującego do odpowiedniej ilości wody. To jedyny  sposób na uzyskanie zdrowego kleju. W obecności zbyt dużej lub zbyt małej ilości wody istnieje ryzyko skurczu, słabej przyczepności lub przesunięcia powłoki ceramicznej.

O mieszaniu

Do mieszania użyj miksera elektrycznego. Mieszaj przy około 500 rpm  . Zawsze najpierw wlej wodę, a następnie dodaj suchą mieszankę. Dzięki temu na dnie patelni  nie pozostaną suche grudki. Mieszaj, aż uzyskasz kremowy, łatwy do rozprowadzenia klej. Jeśli to możliwe, wymieszaj wszystkie wymagane ilości jednocześnie.

O czasie dojrzewania

Obserwuj czas dojrzewania mieszanki kleju. Po wymieszaniu poczekać wyznaczony czas na ustabilizowanie się roztworu (około 10 minut). W ten sposób osiągnie swoje  optymalne właściwości. Starzenie jest szczególnie ważne w przypadku chemicznego mieszania składników roztworu.